Konkurs Plastyczny „Bajki robotów”

Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Siedlecki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.

W konkursie plastycznym „Bajki robotów” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu siedleckiego. Przedmiotem konkursu jest wykonanie w dowolnej technice artystycznej (rysunek, praca malarska, collage, grafika komputerowa) pracy inspirowanej dziełami literackimi Stanisława Lema w formacie nie mniejszym niż A3 i nie większym niż A2.
Termin złożenia prac upływa 28 Maja!
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem do pobrania poniżej.

Sporządziła:
Joanna Łęczycka