Filmy edukacyjne poświęcone mazowieckim rezerwatom przyrody

Filmy edukacyjne poświęcone mazowieckim rezerwatom przyrody:

Film: Mazowieckie rezerwaty przyrody

Ile jest rezerwatów w województwie mazowieckim? Który z nich jest najmniejszy, a który największy? Jakie zwierzęta znajdują schronienie w rezerwatach? Co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do ochrony tych najcenniejszych obszarów? O tym wszystkim mowa w filmie „Mazowieckie rezerwaty przyrody”.

Autor filmu: Sławomir Wąsik.

Film zrealizowany w ramach projektu „Mazowieckie rezerwaty przyrody” na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, www.wfosigw.pl.

Film: Wyspy szczęśliwe

„Każda wyprawa jest inna, każda to inne doznania, inne przeżycia i emocje. Chcielibyśmy, żeby ta, którą teraz proponujemy, też była szczególna, na swój sposób niezwykła, jedyna. Odwiedzimy z kamerą miejsca znane, bliskie – rezerwaty przyrody znajdujące się w Warszawie i w jej najbliższym sąsiedztwie. Przeistoczymy się w tropicieli, obserwatorów i przyrodników. Miejmy świadomość, że choć patrzymy na tak wiele, to w każdej chwili dzieje się tam, w tych miejscach, po tysiąckroć więcej, piękniej, ciekawiej.”  – Fragment komentarza filmu
„Wyspy szczęśliwe”.

Autor filmu: Sławomir Wąsik.

Film zrealizowany na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w
Warszawie, w ramach projektu „Mazowieckie rezerwaty przyrody”.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Sporządził:
RDOŚ Warszawa