XX-lecie polskiej szkoły w Wołkowysku na Białorusi!

8.11 br. starosta Karol Tchórzewski na zaroszenie pani dyrektor Haliny Bułaj wziął udział w obchodach XX -lecia Szkoły nr 8 w Wołkowysku.
Na Białorusi są tylko dwie szkoły z polskim językiem nauczania – w Grodnie i w Wołkowysku.

Wśród gości zaproszonych na XX- lecie istnienia szkoły był Konsul Generalny RP w Grodnie Jarosław Książek, a także władze Wołkowyska, Kuratorium Grodzieńskie, przedstawiciele Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Polska Fundacja Narodowa, którą reprezentował Cezary Jurkiewicz.
Podczas pobytu starosta Karol Tchórzewski odwiedził Polski Cmentarz Wojskowy, złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach poległych.
Ten cmentarz to jedno z największych miejsc polskiej pamięci narodowej. Spoczywają tu Bohaterowie Wojny Polsko Bolszewickiej 1919-1920.
Znajduje się tu symboliczny nagrobek Powstańców Styczniowych.

Sporządziła
Bożena Wysokińska