Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” 2019

W dniach od 3 do 16 listopada 2019 r. w Domu Pracy Twórczej„Reymontówka” w Chlewiskach gościć będą artyści z Polski i zagranicy   na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic”.

Organizatorem pleneru jest Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.
Plenery malarskie w Reymontówce organizowane są od 1999 r. i jest to jedna z najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się (każdego roku w listopadzie) imprez kulturalnych.
Na tegoroczny 22 Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” zaproszenie przyjęło 16 artystów z Polski, Niemiec, Słowacji, Litwy,  Grecji
i Ukrainy, o znaczącym dorobku twórczym; reprezentujący różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie.
Uczestnicy pleneru:
z Polski: Antoni Wróblewski – komisarz pleneru, Halina Budziszewska, Joanna Błońska, Anna Patejuk, Marek Hołda, Mikołaj Malesza, Janusz Lewandowski, Kazimierz Patejuk, Stanisław Chomiczewski, z Grecji – Helena Zadrejko, z Niemiec – Burkhard Morawietz i  Marian Zajac, z Ukrainy – Irina Gresik,  ze Słowacji – Miroslav Bucher i Helena Bucher, z Litwy – Arvydas Kašauskas.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów podczas trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”, które nastąpi
15 listopada o godz. 18:00  w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”
w Chlewiskach.

Wstęp wolny.