Samorządowe Forum Kapitału i Finansów Katowice – 2019

XVII edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów  z udziałem wicestarosty Małgorzaty Cepek odbyła się w dniach 2-3 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenie połączyło  najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji  publicznej ze światem biznesu i finansów w dyskusjach na temat gospodarki, rozwoju, trendów, innowacji i infrastruktury. Forum było także okazją do wyróżnienia inwestorów samorządowych.

Miło nam poinformować, że po  raz pierwszy w historii, w rankingu pisma samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA  „Wydatki na inwestycje samorządów” Powiat Siedlecki zajął 10 Miejsce w Polsce. Pani wicestarosta Małgorzata Cepek odebrała wyróżnienie z rąk redaktora naczelnego Janusza Króla.
Ranking od wielu lat ze swoim zespołem opracowuje prof. dr hab Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawą opracowania rankingu są sprawozdania budżetowe samorządów, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród spółek komunalnych, miast powiatowych i miast na prawach powiatu. Tak obliczone wydatki samorządów dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Sporządziła
Bożena Wysokińska