XIII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego Izabelin 2019

W środę 25 września br. przedstawiciele Starostwa Powiatowego uczestniczyli  w XIII Sejmiku Turystycznym Województwa Mazowieckiego pt. „Miejsce szczęśliwe”. Jak zwykle była to okazja do pozyskania nowej wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania nowych, ciekawych partnerów dla rozwoju turystyki w regionie. Podczas sejmiku wręczone zostały regionalne certyfikaty „Najlepszy Produkt Turystyczny” oraz  dyplomy dla zasłużonych działaczy PTTK. Wśród nagrodzonych znalazł się Eugeniusz Skorupka, który został wytypowany do nagrody przez starostę Karola Tchórzewskiego i wicestarostę Małgorzatę Cepek.

Pan Eugeniusz Skorupka jest  członkiem PTTK od 1985. Jest wieloletnim przewodnikiem i pilotem wycieczek. Krajoznawca i wielbiciel historii Powiatu Siedleckiego, wieloletni działacz społeczny, współpracujący z wieloma organizacjami pozarządowymi. Nagrodzony wieloma odznaczeniami państwowymi m.in. przez prezydenta RP srebrnym Krzyżem Zasług,  złotą odznaką zarządu głównego PTTK za pracę z młodzieżą.  Pomimo swoich 73lat jest czynny zawodowo, ale jak sam twierdzi, to nie praca tylko ogromna przyjemność i pasja.

Z naszego regionu nagrodzony został również  Hubert Pasiak, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej.
Jest doświadczonym trenerem i konsultantem, z którego wiedzy korzystały takie instytucje i organizacje, jak: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych i wiele innych. Pracował m.in. w ramach projektu „Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie siedleckim”. Posiada również doświadczenie wykładowcy akademickiego, m.in. na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Obu panom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sporządziła
Bożena Wysokińska