V  Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG  Siedlce – 2019

W dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019, w której wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego starosta Karol Tchórzewski i wicestarosta Małgorzata Cepek.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania ludzi polityki, gospodarki, nauki i biznesu było: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Uczestnicy szczytu pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego rozmawiali o polskiej gospodarce. W panelach dyskusyjnych były podejmowane tematy związane z zabezpieczeniem polskiej gospodarki pod kątem ryzyka wynikającego z sytuacji międzynarodowej. Poruszane były też sprawy bezpieczeństwa – gospodarczego, energetycznego i finansowego.

Pierwszy dzień spotkania dotyczył energetyki, problemów gospodarczych i bezpieczeństwa. Konferencję zakończyła uroczysta gala, podczas której zostały wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2019”.
Drugi dzień szczytu  dotyczył tematu „Zielona energia szansą na rozwój regionów” i przygotowany został przez Ministerstwo Energii i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Debatę otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski, a wzięli  w niej udział ministrowie: środowiska – Henryk Kowalczyk i cyfryzacji – Marek Zagórski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele środowisk naukowych, samorządowych, gospodarczych i rolniczych.
Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania między innymi programu „Mój Prąd”, którego realizacja ma poprawić jakość środowiska i ograniczyć koszty energii elektrycznej, ponoszone przez gospodarstwa domowe.

Sporządziła
Bożena Wysokińska