Ponad 11 mln dotacji z FDS dla Powiatu Siedleckiego

26.09.2019r w Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono czeki na inwestycje drogowe realizowane na terenie gmin Powiatu Siedleckiego i Łosickiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Minister Zdrowia Waldemar Kraska przekazali czeki samorządowcom.
Starosta Karol Tchórzewski, wicestarosta Małgorzata Cepek i radny powiatu Bartłomiej Kurkus odebrali czeki na kwotę 11 636 959,00 zł.

Dotacja pozwoli na rozbudowę drogi powiatowej w Dąbrówce Stany, przebudowę drogi powiatowej w Paprotni (do granicy powiatu) i rozbudowę ul. Reymonta w Kotuniu. Wszystkie inwestycje będą kompleksowe. Powstaną chodniki i zjazdy do posesji.

Sporządziła
Bożena Wysokińska