XXVI Hosanna Festival Siedlce – 2019

20 września w Siedlcach rozpoczął się XXVI Hosanna Festival. Starostwo Powiatowe było jednym ze sponsorów wydarzenia, a także fundatorem nagrody pieniężnej dla zdobywcy III miejsca w konkursie.

Festiwal zgromadził dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność. Główny cel wydarzenia to upowszechnianie szeroko pojętej kultury i wrażliwości muzycznej oraz kształtowanie młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

Jest także okazja do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski.

Hosanna Festival zakończył się 22 września koncertem laureatów, spośród których wyłoniono zwycięzców. III miejsce zajęła Olga Jagiełło, II miejsce zajęła Schola Lenartowicka & Sound of Heaven, I nagrodę otrzymał zespół Za Nim Pójdę.

Zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu został laureatem Grand Prix XXVI Hosanna Festival w Siedlcach. Zespół zdobył  też ogromne uznanie wśród widzów, którzy przyznali mu Nagrodę Publiczności.

Gratulacje i podziękowania dla Organizatorów Festiwalu.

Sporządziła:
Bożena Wysokińska