19 maja 2019 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyła się „Rodzinna Majówka z Folklorem”.

Uroczystego otwarcia Majówki w imieniu Starosty Siedleckiego dokonała Wicestarosta Siedlecki Pani Małgorzata Cepek oraz Dyrektor „Reymontówki” Pan Marek Błaszczyk. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów: wójtowie i radni, a także przedstawiciele władz rządowych z Ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim na czele.

Tradycyjnie podczas Rodzinnej Majówki odbył się przegląd zespołów i kapel ludowych. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej, Kapela i Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy „Wiśniewiacy” z Wiśniewa, Stowarzyszenie „Nasz Kotuń”, Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli, Zespół Pieśni i Tańca „Niwa” z Krzeska-Królowa Niwa, Zespół Ludowy „Młynarzanki” z Młynek, Zespół Ludowy „Przesmyczanki” z Przesmyk oraz Zespół Ludowy „Wolenianki” z Woli Serockiej.

Gwiazdą imprezy był zespół „Tercet czyli Kwartet”, w składzie Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus z zespołem. Wykonawcy  swoim koncertem zabrali  publiczność w muzyczną podróż po polskich i światowych przebojach lat 70’, 80’ i 90’,okraszając wykonania wokalne dawką dobrego humoru.

Podczas festynu  zostały również wręczone  nagrody i dyplomy za udział w II Powiatowym Dyktandzie o Pióro Starosty Siedleckiego.

Zwycięzcami Dyktanda zostali:

I miejsce – Maciej Joński – Szkoła Podstawowa w Strzale
II miejsce – Mateusz Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim
III miejsce – Emila Więsak – Szkoła Podstawowa w Krynicy

Laureat I miejsca otrzymał Statuetkę Mistrza Ortografii Powiatu Siedleckiego oraz pamiątkowe pióro Pióro mistrza ortografii. Laureaci II i II miejsca otrzymali pamiątkowe pióra.

Zwycięska szkoła – czyli Szkoła Podstawowa w Strzale weźmie również udział w sponsorowanym przez Starostę Siedleckiego – Karola Tchórzewskiego, wyjeździe na Stadion PGE Narodowy.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom  za udział w Dyktandzie!