Powiatowe Dyktando o Pióro Starosty Siedleckiego

Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej „Reymontówka”  w Chlewiskach oraz Uniwersytetem Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach, organizuje doroczny konkurs „Powiatowe Dyktando o Pióro Starosty Siedleckiego”.

W bieżącym roku tematem przewodnim „Powiatowego Dyktanda o Pióro Starosty Siedleckiego”  jest tematyka związana z ekologią, pod hasłem Dyktando Ekologiczne

Przeprowadzenie dyktanda planowane jest dniu 7 maja 2019 roku, o godz. 10.00  w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Ortograficzne zmagania uczestników będą oceniać eksperci z Wydziału Humanistycznego kierunku Filologia Polska Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego  w Siedlcach.

Do udziału w Powiatowym Dyktandzie o Pióro Starosty Siedleckiego zapraszamy uczniów klas VI -VIII szkół podstawowych z terenu powiatu siedleckiego.

W związku z tym zapraszamy reprezentantów Państwa szkoły – do 5 uczniów  oraz opiekuna – do udziału w tym przedsięwzięciu.

Zwycięzca otrzyma tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Siedleckiego”, wieczne pióro oraz statuetkę „Pióro Starosty Siedleckiego”. Dodatkowo szkoła, której uczeń zdobędzie tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Siedleckiego, otrzyma nagrodę specjalną Starosty Siedleckiego              w postaci wycieczki na stadion PGE Narodowy w Warszawie.

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 19 maja podczas „Majówki” w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”  w Chlewiskach.

Szczegółowe informacje na temat udziału w konkursie zawiera załączony Regulamin.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2019 roku.

Sporządziła:
Joanna Łęczycka