Międzynarodowe Spotkania Muzyczne w Powiecie Oberhavel

Od 27 października do 4 listopada br. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z powiatu siedleckiego przebywała w zaprzyjaźnionym powiecie Oberhavel  w Niemczech biorąc udział w Międzynarodowych Spotkaniach Muzycznych  w  Hennigsdorf.

Przez ten czas nasi  młodzi artyści wspólnie z młodzieżą reprezentującą Powiat  Oberhavel oraz Powiat Bialski, przygotowywali musical, który był zwieńczeniem ponad tygodniowej pracy.

Wspólny muzyczny spektakl miały okazję podziwiać delegacje przedstawicieli powiatów zaangażowanych w realizację projektu muzycznego. Powiat Siedlecki reprezentowała delegacja pod przewodnictwem Starosty Siedleckiego, Dariusza Stopy.

Młodzież zachwyciła widzów swoim talentem, zgraniem i zaangażowaniem zarówno w utworach prezentowanych indywidualnie, jak i we wspólnych prezentacjach muzycznych, tanecznych  i wokalnych. Jak podkreślił w swoim przemówieniu starosta siedlecki, młodych wykonawców połączyła wspólna pasja, muzyka i pozytywna energia, która oczarowała publiczność.

Młodzież z Powiatu Siedleckiego co roku uczestniczy w profesjonalnych warsztatach artystycznych w ramach współpracy między samorządami powiatu siedleckiego  i powiatu Oberhavel. Tegoroczne warsztaty odbyły się w Hennigsdorf. Program pobytu to przygotowania artystyczne, taniec, śpiew oraz spędzany wspólnie czas wolny.  Na zakończenie pobytu odbywa się finałowy koncert, do którego uczestnicy przygotowują się cały tydzień.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (DPJW) w Poczdamie.

Sporządziła:
Anna Kaźmierczak-Sołoducha