Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic- Barwy Niepodległości”

W dniach od 4 do 17 listopada 2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”  w Chlewiskach goszczą artyści z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic – Barwy Niepodległości”.

Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie „Centrum Edukacyjne” z siedzibą w Siedlcach  przy współpracy z Powiatem Siedleckim i Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Plenery malarskie w „Reymontówce” to jedna z i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowane są od 1999 r., a w tym roku wypada jego 20 edycja.

Nieprzemijającą wartością plenerów jest bogactwo wrażeń, przemyśleń, dzielenie się swoimi umiejętnościami oraz dialog różnych postaw twórczych.

Dzięki tego typu otwartym imprezom organizowanym w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, w środowisku lokalnym kształtuje się nowy model uczestnictwa w kulturze, spędzania wolnego czasu, rozwoju swoich zainteresowań i pasji intelektualnych.

Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów z Polski, Chin, Rosji, Grecji, Słowacji i Litwy o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie. Komisarzem Pleneru jest Antoni Wróblewski.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 16 listopada (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wstęp wolny.

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego  i Powiatu Siedleckiego.

Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic- Barwy Niepodległości” - plakat

Autor Informacji:
Dom Pracy Twórczej  „Reymontówka” w Chlewiskach