Siedlecka Policja ma Drona !

Starosta Siedlecki Dariusz Stopa , na ręce podinsp. Dariusza Króla -Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach przekazał Drona Yuneec Typhoon H 520, do wykorzystywania w codziennej pracy Jednostki. Bezzałogowy statek powietrzny, nazywany popularnie dronem, będzie najnowocześniejszym urządzeniem na wyposażeniu siedleckiej policji.

Urządzenie, ma wspomagać zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu siedleckiego. Od dłuższego już czasu władze powiatu nosiły się z zamiarem zakupu tego typu urządzenia. Teren powiatu siedleckiego jest rozległy i dość gęsto zalesiony. Urządzenie będzie wykorzystywane przede wszystkim do poszukiwania osób zaginionych i realnie zwiększa szanse na pomyślne zakończenie każdej takiej akcji. Będzie także wspomagało zabezpieczenie imprez masowych. Dron został przekazany wraz dodatkowym wyposażeniem. Wyposażony został w kamerę E90 posiadającą wysoką rozdzielczość obrazu oraz wyposażoną w szerokokątny obiektyw, przystosowaną do transmisji obrazu wideo do stacji naziemnej w czasie rzeczywistym. Może wznieść się na wysokość do 10 tys. metrów nad ziemię. Dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przeszło indywidualne szkolenie praktyczne i teoretyczne z obsługi tego urządzenia zakończone egzaminem państwowym.

Autor informacji:
kom. Agnieszka Świerczewska