XXV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

W dniach od 1 do 2 września 2018 roku na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbyły się XXV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz XIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Imprezie towarzyszyło hasło: Szacunek dla Ziemi – naszą przyszłością!

Powiat Siedlecki jak co roku podjął współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia, a Starosta Siedlecki objął je patronatem honorowym.

Podczas imprezy wystawienniczo – handlowej, nagrodzono i wyróżniono osoby szczególnie związane z rolnictwem. W pierwszym dniu targów zostały wręczone odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, które przyznano m.in. na wniosek Starosty Siedleckiego. Powiat Siedlecki był również fundatorem pucharów dla wystawców bydła oraz sponsorował nagrody rzeczowe dla dzieci oprowadzających cieliczki. Warto w tym miejscu dodać, iż w ramach naszego budżetu zostały również zakupione nagrody dla laureatów konkursu o tematyce ekologicznej w zakresie edukacji ekologicznej oraz promowania zasad zrównoważonego rozwoju.

Impreza rolnicza w Siedlcach, to okazja do prezentacji osiągnięć regionu siedleckiego  i możliwości jego mieszkańców, jak również do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów gospodarczych, nie tylko krajowych, ale i zagranicznych. Wśród wystawców i w tym roku znalazła się delegacja z powiatu Oberhavel z Niemiec – naszego powiatu partnerskiego. Na prezentowanym stoisku mieliśmy możliwość dowiedzieć się o urokliwych zakątkach tego regionu, przeprowadzić degustację lokalnych specjałów, czy wymienić się cennymi doświadczeniami. Wzorem lat ubiegłych na tegorocznych targach gościło również stoisko Starostwa Powiatowego, a wszyscy zainteresowani mieli okazję skorzystać z porad świadczonych przez pracowników naszego urzędu.

Sporządziła:
Monika Kozak