Młodzieżowa współpraca OSP

Tradycyjnie w okresie wakacyjnym organizowane są wspólne zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na zaproszenie Związku OSP Powiatu Oberhavel 10-cio osobowa delegacja młodych strażaków z jednostek Opole Nowe i Niwiski uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Niemczech.

W programie znalazły się m.in. odwiedziny w jednostce OSP w Fürstenwalde, sprawdzanie umiejętności podczas ćwiczeń ze sprzętem strażackim,  zabawy sportowe oraz zawody strażackie.  7 lipca obchodzone było święto Neptuna  „chrzciny” w jeziorze. Każdy z uczestników musiał odbyć kąpiel w jeziorze.

Miłym akcentem była również turystyczna wycieczka do Berlina z możliwością odwiedzenia najważniejszych zabytków miasta.

Organizatorami tegorocznego wyjazdu były Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Siedlcach oraz Powiat Siedlecki.

Sporządził:
Radosław Strzaliński