Konkurs na Powiatowy Wieniec Dożynkowy

Starosta Siedlecki ogłasza konkurs na powiatowy wieniec dożynkowy 2018. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wyborem zwycięskiego wieńca nastąpi podczas Dożynek Powiatu Siedleckiego, 26 sierpnia w Wodyniach.

Celem konkursu jest Kultywowanie oraz popularyzacja tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin twórczości ludowej, prezentacja bogactwa plonów wkomponowanych w wieniec dożynkowy oraz promocja dorobku kulturowego wsi mazowieckiej.

Konkurs skierowany jest do gmin, sołectw, kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych, osp, instytucji i organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Siedleckiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z klauzulą i przekazanie do Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

Zwycięski wieniec będzie reprezentował Powiat Siedlecki na Dożynkach Wojewódzkich 16 września 2018 roku na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Sporządził:
Radosław Strzaliński