XIX Powiatowy Dzień Dziecka

Na zaproszenie Pana Dariusza Stopy, Starosty Siedleckiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 8 czerwca 2018 r. do Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przyjechały dzieci ze szkół z terenu całego powiatu. Organizatorami XIX Powiatowego Dnia Dziecka był: Zarząd Powiatu w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

W tym roku do współorganizacji imprezy zaprosiliśmy: Komendę Miejska Policji w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Chorągiew Mazowiecką ZHP Hufiec „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Gimnazjalny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „NAPRZÓD” Skórzec, Ochotnicza Straż Pożarną w Kotuniu, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce oraz 53 Batalion Lekkiej Piechoty w Siedlcach.

W programie Powiatowego Dnia Dziecka znalazły się występy grup i solistek „Caro Dance”, występ grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej im. Bohdana Arcta w Kotuniu, występy uczniów Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach.

W tegorocznych obchodach Dnia Dziecka brały udział grupy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie Starosty Siedleckiego. W trakcie imprezy młodzież mogła sprawdzić swoją umiejętność jazdy motocyklem w ruchu drogowym korzystając z symulatora i wskazówek policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, uczestniczyć w konkursach (z nagrodami) ze znajomości przepisów o ruchu drogowym i bezpieczeństwa na drodze przygotowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz w konkurencjach rekreacyjno-sportowych prowadzonych przez instruktorów GLUKS „NAPRZÓD” Skórzec.

Oprócz programu kulturalnego, konkursów wiedzy i konkurencji rekreacyjno-sportowych uczestnicy festynu bawili się z harcerzami ZHP Hufiec „Podlasie” poznając harcerskie „pląsy”, gry i zabawy. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach przygotowała dla uczestników sprawnościowy „tor sensoryczny” oraz zabawy manualne z plasteliną i origami.

Po raz pierwszy w Powiatowym Dniu Dziecka uczestniczyło Nadleśnictwo Siedlce i 53 Batalion Lekkiej Piechoty w Siedlcach. Na stoisku Nadleśnictwa dzieci mogły próbować rozpoznać głosy zwierząt występujących na naszym terenie, poznać zwierzęta i rośliny najliczniej występujące w naszych lasach oraz wysłuchać opowieści leśników.

Dużym zainteresowaniem uczestników Powiatowego Dnia Dziecka cieszył się pokaz zapaśniczy przygotowany przez sekcję zapasów Wojewódzkiego Ludowego Zespołu Sportowego.

Dzieci z terenu powiatu siedleckiego uczestniczące w festynie otrzymały drobne upominki w postaci gadżetów promocyjnych powiatu.

[av_gallery ids=’8583,8584,8585,8586,8587,8588,8589,8590,8591,8592,8593,8594,8595,8596,8597,8598,8599,8600,8601,8602′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2c4iom’ admin_preview_bg=”]

Sporządził:
Stanisław Biardzki
Wydział Spraw Społecznych