Sukces Zespołu z Trzcińca

W minioną sobotę 19 maja Otwock stał się stolicą muzyki i pieśni ludowej dla czterech powiatów: mińskiego, garwolińskiego, siedleckiego i otwockiego. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbywał się bowiem I Przegląd Zespołów, Kapel, Śpiewaków i Muzyków Ludowych, pod patronatem starostów trzech powiatów: p. Antoniego Tarczyńskiego z Mińska Mazowieckiego, Marka Chciałowskiego z Garwolina i Mirosława Pszonki z Otwocka.

Kilkudziesięciu uczestników konkursu i gości przywitał starosta otwocki Mirosław Pszonka, życząc udanych występów, a prowadzący Jędrzej Sudnikowicz przedstawił komisję konkursową: Wandę Księżopolską – przewodniczącą, Dorotę Subieta – Grajdę i Bogumiłę Araszkiewicz.

W konkursie wzięły udział zespoły śpiewacze, kapele, śpiewacy soliści i muzycy soliści.

Szczególnie cieszy fakt, iż w kategorii Zespołów Śpiewaczych I miejsce zajęła grupa z terenu naszego powiatu, a mianowicie Zespół z Trzcińca. Serdecznie gratulujemy

Informacje opracowano na podstawie materiałów przekazanych przez Pana Andrzeja Kamińskiego – prezesa Stowarzyszenia Kultury Mazowsza – organizatora Przeglądu z ramienia Powiatu Otwockiego.

Autorem zdjęć z I Przeglądu Zespołów, Kapel, Śpiewaków i Muzyków Ludowych jest Pan Andrzej Kamiński.

Sporządził:
Stanisław Biardzki