Sukces Zespołu z Trzcińca

W minioną sobotę 19 maja Otwock stał się stolicą muzyki i pieśni ludowej dla czterech powiatów: mińskiego, garwolińskiego, siedleckiego i otwockiego. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbywał się bowiem I Przegląd Zespołów, Kapel, Śpiewaków i Muzyków Ludowych, pod patronatem starostów trzech powiatów: p. Antoniego Tarczyńskiego z Mińska Mazowieckiego, Marka Chciałowskiego z Garwolina i Mirosława Pszonki z Otwocka.

Kilkudziesięciu uczestników konkursu i gości przywitał starosta otwocki Mirosław Pszonka, życząc udanych występów, a prowadzący Jędrzej Sudnikowicz przedstawił komisję konkursową: Wandę Księżopolską – przewodniczącą, Dorotę Subieta – Grajdę i Bogumiłę Araszkiewicz.

W konkursie wzięły udział zespoły śpiewacze, kapele, śpiewacy soliści i muzycy soliści.

Szczególnie cieszy fakt, iż w kategorii Zespołów Śpiewaczych I miejsce zajęła grupa z terenu naszego powiatu, a mianowicie Zespół z Trzcińca. Serdecznie gratulujemy

Informacje opracowano na podstawie materiałów przekazanych przez Pana Andrzeja Kamińskiego – prezesa Stowarzyszenia Kultury Mazowsza – organizatora Przeglądu z ramienia Powiatu Otwockiego.

Autorem zdjęć z I Przeglądu Zespołów, Kapel, Śpiewaków i Muzyków Ludowych jest Pan Andrzej Kamiński.

[av_gallery ids=’8553,8555′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-37dchk’ admin_preview_bg=”]

Sporządził:
Stanisław Biardzki
Wydział Spraw Społecznych