Koncert „Mazowsza” w Siedlcach

Na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” który w piątek, 23 marca odbył się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach przyszły tłumy. Kościół był pełen a artyści dosłownie zaczarowali siedlecką publiczność.

Koncertu słuchały całe rodziny. W kościele wystąpiło ponad 70 artystów-chór, orkiestra i soliści. Zaprezentowali pieśni wielkopostne i Requiem W.A. Mozarta. Siedleckiej publiczności spodobali się tak bardzo, że żegnała ich owacją na stojąco.

Mazowsze do Siedlec zaprosili marszałek Mazowsza Adam Struzik i starosta siedlecki Dariusz Stopa. Koncert sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego, był to jeden z pięciu organizowanych na Mazowszu.

Organizacją imprezy, zakwaterowaniem i wyżywieniem zajęło się Starostwo Powiatowe. – Osobiście szukałem parafii, w której można byłoby taki koncert zorganizować. Dziękuję  za zgodę i pomoc organizacyjną księdzu prałatowi Kazimierzowi Niemirce – mówi starosta Dariusz Stopa.

I dodaje: – Od dwóch lat powiat siedlecki współpracuje z Zespołem Mazowsze. Każda propozycja występu w Siedlcach, z którą zwraca się do nas zespół Mazowsze, nas cieszy – mówi starosta.

Zaprezentowany repertuar, szczególnie w przededniu świąt Wielkiej Nocy, od początku wydawał się być idealny i takim się okazał.

Sporządził:
Radosław Strzaliński