Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14 marca odbyły się eliminacje powiatowe do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Była to okazja do popularyzacji wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP we współpracy z Komendą Miejską PSP, Starostwem Powiatowym w Siedlcach oraz Instytutem Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa UPH w Siedlcach.

W turnieju wystartowało 47 osób w trzech grupach wiekowych. Komisja w składzie: mł. bryg. Paweł Kulicki – przewodniczący, mł. kpt. Piotr Jurzyk, dh Rafał Dmowski, asp. Daniel Czapski, st. str. Daria Lipińska, przeprowadziła wśród uczestników pisemny oraz ustny test wiedzy z zakresu organizacji pożarnictwa w Polsce oraz działań ratowniczo-gaśniczych.

Na najwyższych szczeblach w każdej kategorii uplasowali się:

I grupa wiekowa (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych)

1.    Natalia Wysokińska – Szkoła Podstawowa w Krzesku Królowa Niwa
2.    Paweł Grzesiuła – Szkoła Podstawowa w Hołubli
3.    Ewelina Guzowska – Szkoła Podstawowa w Czuryłach

II grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III)

1.    Marek Gałązka – Zespół Oświatowy w Kotuniu
2.    Michał Jachowski – Publiczne Gimnazjum w Kotuniu
3.    Sanita Kubryń – Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)

1.    Jarosław Bieliński – I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach
2.    Milena Bielińska – I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach
3.    Kamil Woźniak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach

Zwycięzcy eliminacji powiatowych (pierwsze miejsca) będą reprezentować powiat siedlecki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu bieżącego roku.
Sporządził:
Radosław Strzaliński