Pozyskany od partnerów niemieckich BUS znalazł swoje zastosowanie w Gminie Skórzec.

Samochód  zakupiony przez Powiat Siedlecki za symboliczne 1 Euro od Powiatu Oberhavel z Niemiec, został przekazany Gminie Skórzec z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłódziu. Uroczystego wręczenia ostatecznym beneficjentom, dokonali Starosta Siedlecki Dariusz Stopa, Wicestarosta Michał Okniński oraz Wójt Gminy Skórzec Stanisław Kaliński, który osobiście poprowadził samochód by podarować go braci strażackiej.

Przekazanie samochodu odbyło się w atmosferze świątecznych życzeń i kolęd, podczas spotkania wigilijnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłódziu, Sołectwa Kłódzie  oraz Stowarzyszenia „Nasza wieś Kłódzie”. Trudno o lepszy moment na otrzymanie prezentu.

Samochód z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu.

Sporządziła:
Anna Kaźmierczak-Sołoducha