Finał Pierwszego Powiatowego Konkursu na „Chatkę z Piernika w Bożonarodzeniowej szacie”

19 grudnia br. w Domu Pracy Twórczej ,,Reymontówka” w Chlewiskach odbyło się podsumowanie Pierwszego Powiatowego Konkursu na „Chatkę z Piernika w Bożonarodzeniowej szacie”. Konkurs został przeprowadzony we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach z Domem Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Patronat honorowy objął Starosta Siedlecki, Dariusz Stopa, który również ufundował nagrody dla laureatów I miejsc.

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Zostały zgłoszone aż 42 kompozycje piernikowe, w których głównym elementem były oczywiście tytułowe chatki z piernika. Jednak misterne budowle wykraczały poza zwykłe domki.
Jury w składzie Stanisław Biardzki, Iwona Grzywacz, Andrzej Ilczuk oraz Beata Zdrodowska, oceniało prace pod kątem pomysłowości, estetyki wykonania, ilości wykorzystanych materiałów, ilości dodanych elementów oraz nawiązania do tematyki bożonarodzeniowej.

W każdej z dwóch kategorii przyznano wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Laureatami w Kategorii INDYDYWIDUALNEJ zostali :

I miejsce: Marta Matłacz

II miejsce Ewa Wołosewicz

III miejsce Agnieszka Kiesner

Wyróżnienia otrzymali:

1. Magdalena Sęk
  2. Barbara Aryż
  3. Lena Ciołek
  4. Dorota Pankowska
  5. Kuba Ścibor

W kategorii GRUPOWEJ Laureatami zostali:

I miejsce: Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojnowie

II miejsce: Mikołajkowy „TEAM”

III miejsce: Piernikowa Chatka -Aga Iwona i Beatka

Wyróżnieni zostali :

1. „Ekipa z Borków Siedleckich”
  2. Klaudia Skolimowska, Katarzyna Cepek SP. W Krześlinie
  3. Szkoła Podstawowa w Krześlinie
  4. Bartłomiej Ścibor i Aleksander Ścibor
  5. Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli

Podsumowanie konkursu było również okazją do składania życzeń, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem z okazji zbliżających się Świąt. Gościnnie wystąpił również zespół wokalny „Radość” z Radomyśli.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok !

Sporządziła:
Anna Kaźmierczak-Sołoducha