15 grudnia w Sali Bankietowej „Orchidea” w Siedlcach odbyła się XV Gala Charytatywna „Dzieci Eurolingua Dzieciom lokalnie i międzynarodowo” – Christmas Party 2017.  Organizowana przez Eurolingua The Cool School – już po raz piętnasty – impreza mająca na celu pozyskanie środków na wsparcie Dzieci z Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie i Dzieci  z Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach, połączyła lokalne środowisko w szlachetnej idei, jaką jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Powiat siedlecki również w tym roku włączył się w realizację tego przesłania  finansując  dzieciom  z Domu Dziecka z Solecznik na Litwie trzydniowy pobyt w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Podczas uroczystej gali wszystkie dzieci wystąpiły na scenie prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne  i instrumentalne w podzięce – za dar najpiękniejszy – za serce. W repertuarze znalazły się piosenki w różnych językach – po polsku, litewsku, angielsku, rosyjsku, hiszpańsku, francusku i niemiecku. Każdy utwór był specjalną dedykacją od dzieci dla Mecenasów Gali. Niepowtarzalne wykonania kolęd pastorałek i specjalnie utworzonych kompozycji słowno-muzycznych wywoływały niejedną łzę wzruszenia.

Patronat Honorowy nad Galą objął między innymi Starosta Siedlecki Dariusz Stopa.

Sporządziła:
Anna Kaźmierczak-Sołoducha