Bezpłatne badania mammograficzne

Pan Dariusz Stopa, Starosta Siedlecki uprzejmie informuje o możliwości wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie LUX MED.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
  • lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Siedlce – 13 grudnia 2017 Plac Sikorskiego

Przed badaniem należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44
lub na

Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, prosimy o przyniesienie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

Sporządziła:
Grażyna Jakimiak