Czytam, bo warto!

To tytuł Powiatowego Konkursu Teatralnego, organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Siedlecki Dariusz Stopa.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjów z terenu powiatu siedleckiego. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie krótkiego spektaklu (do 15 minut), którego przesłaniem ma być pokazanie wartości z czytania książek.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 listopada 2017 r.. Powiatowy Konkurs Teatralny odbędzie się  w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury Mordach we wtorek, 28 listopada 2017 r.

Celami konkursu są: promowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia oraz zalet z czytania książek, prezentacja talentów dzieci i młodzieży, kształtowanie dobrych nawyków wśród czytelników młodego pokolenia, integracja dzieci i młodzieży z powiatu siedleckiego, wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę oraz rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników młodych.

Konkurs odbywa się w ramach projektu Pociąg do literatury, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na www.mordzkieoko.wordpress.com oraz w biurze projektu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ul. Parkowa 9 08-140 Mordy  tel./fax 25 641-54-42, e-mail: mgbpmordy@poczta.onet.pl. Autor i koordynator projektu: Łukasz A. Wawryniuk.

Sporządziła:
Anna Kaźmierczak-Sołoducha