Żyj zdrowo

O znaczeniu mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży rozmawiali dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele samorządów podczas Regionalnej Konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole zorganizowanej 9 listopada w Starostwie Powiatowym w Siedlcach, z inicjatywy przewodniczącej Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole pani Zofii Grzebisz-Nowickiej.

W ramach Programu „Żyj zdrowo” zorganizowano już 35 Regionalnych Konferencji w różnych regionach kraju. Uczestniczący w nich nauczyciele zaprezentowali ponad 2000 placówek oświatowo-wychowawczych wszystkich poziomów edukacji szkolnej. Prezentację multimedialną i wykład nt. „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży” przedstawiała Pani Aleksandra Cichocka, dietetyk, autorka wielu książek i publikacji naukowych, pracownik naukowi Instytutu Żywności i Żywienia, główne założenia i korzyści o Programach „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole” omówił przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. Na zakończenie na wszystkich czekała degustacja produktów mlecznych oraz soków owocowo-warzywnych.

Uczestnicy Konferencji otrzymali też zestawy materiałów edukacyjnych, które wykorzystują w swoich szkołach na zajęciach edukacyjnych z uczniami z zakresu zdrowego stylu życia i wdrażania zasad zdrowego odżywiania się.

KSPS jest organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym. Od prawie 30 lat prowadzi bardzo szeroką działalność na rzecz polskiej szkoły. Jest inspiratorem i organizatorem społecznego ruchu na rzecz edukacji narodowej, zwłaszcza oświaty publicznej i kultury. Program działania jest stale aktualizowany i wzbogacany o nowe formy. Inspirujemy i wspieramy społeczności szkolne w poszukiwaniu coraz ciekawszych, aktywniejszych i nowocześniejszych form kształcenia i wychowania. Do największych i najciekawszych zadań należy zaliczyć ogólnopolskie Sesje Pedagogiczne i warsztaty dla nauczycieli, promowanie i rozwijanie młodych talentów, plenery plastyczne, książki dla bibliotek szkolnych, ogólnopolskie konkursy plastyczne, letnie szkoły edukacji europejskiej, w tym językowe, wystawy prac młodych twórców, turnusy rekreacyjno-wypoczynkowe połączone z edukacją, profilaktyką zdrowotną, rekreacją i krajoznawstwem

Współorganizatorami konferencji był Powiat Siedlecki oraz Gmina Siedlce.

Więcej informacji o stowarzyszeniu na stronie www.ksps.pl

Sporządził:
Radosław Strzaliński
Wydział Spraw Społecznych i Promocji

Prezentacja „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”