Stowarzyszenie „RAJ”

Forma prawna: Stowarzyszenie – Nr KRS 0000471621, Data wpisu do rejestru: 30.07.2013 r.

Siedziba: Radomyśl 46, 08-112 Wiśniew

Kontakt: tel. 25 647385, email: stowarzyszenie.raj@op.pl        www.zo-radomysl.pl/stowarzyszenie

Prezes: Urszula Mężyńska

Najważniejsze zakresy działania: edukacja, młodzież, współpraca ze środowiskiem.

Stowarzyszenie „RAJ” współpracowało z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. W ramach tej współpracy zrealizowano dwa projekty: „Świetlica moich marzeń” – zajęcia rozwijające dla dzieci uczęszczających do świetlicy przyszkolnej oraz „Mali meteorolodzy” – zajęcia badawcze polegające na badaniu czynników pogodowych, zbieraniu i opracowywaniu danych oraz porównywaniu ich z miastem.

Ponadto Stowarzyszenie blisko współpracuje z Gmina Wiśniew. Efektem tej współpracy był Festyn Rodzinny w Radomyśli oraz Festiwal Nauki Klubu Młodych Odkrywców.