Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Strzałka” w Strzale

Forma prawna: uczniowski klub sportowy – Nr ew. 18, Data wpisu do rejestru: 19.07.1995 r.

Siedziba: ul. Sokołowska 1, 08-110 Chodów

Kontakt: tel.: 504631866, e-mail: k.rusinek@op.pl

Prezes: Krzysztof Rusinek

Najważniejsze zakresy działania: sport i rekreacja, młodzież.

LUKS „Strzałka” prowadzi zajęcia sportowe (rugby oraz piłka nożna) dla dzieci i młodzieży z Gminy Siedlce. Klub z sukcesami uczestniczy w regionalnych oraz ogólnopolskich turniejach rugby i rugby tag. W 2015 roku uczestniczył w Międzynarodowym Turnieju w Łodzi zajmując IV miejsce; Ogólnopolskim Turnieju w Łodzi – III miejsce w Polsce (grupa młodsza). Zawodnicy grupy starszej zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Finale Rugby w Poznaniu oraz IV miejsce w Turnieju w Jarocinie k. Kalisza. W 2016 r. klub uczestniczył w turniejach organizowanych w Siedlcach zajmując I miejsce w swojej grupie, w Warszawie – II miejsce, w Łodzi w Międzynarodowym Turnieju – IV miejsce oraz w Ogólnopolskim Turnieju Rugby w Krakowie – II miejsce w Polsce (przegrywając w finale z „Arką” Gdynia 0-1). LUKS „Strzałka” został zaproszony na Piknik Olimpijski do Warszawy, gdzie promował swoją gminę oraz rugby – jako dyscyplinę sportu dla wszystkich.

Klub co roku organizuje kilkudniowe obozy sportowe dla swoich zawodników.