Grupa EkoLogiczna

Forma prawna: Stowarzyszenie – Nr KRS 0000421475, Data wpisu do rejestru: 12.03.2012 r.

Siedziba: ul. Kraszewskiego 24, 08-110 Siedlce

Kontakt: ekogrupa@o2.pl     www.grupaekologiczna.org.pl

Przewodniczący: Wiesław Kalicki

Najważniejsze zakresy działania: ochrona środowiska, edukacja, współpraca międzynarodowa.

Grupa EkoLogiczna jest organizatorem rajdu rowerowego „Szlakiem bocianich gniazd”, który swoim zasięgiem obejmuje 3 gminy powiatu siedleckiego. Adresatami i uczestnikami przedsięwzięcia są dzieci, młodzież i dorośli (około 100 osób), którzy w trakcie rajdu poznają bogactwo przyrody powiatu siedleckiego, ciekawostki lokalne oraz interesujących ludzi.

Grupa działa na rzecz ochrony i badania bociana białego. Rocznie remontuje około 10 gniazd bocianich, obrączkuje ponad 500 młodych ptaków, prowadzi akcję edukacyjną związana z bocianem: corocznie jest to ok. 50 prelekcji w szkołach i przedszkolach.

Inną ważną inicjatywą jest akcja edukacyjna „Przeciwko strzelaniu do bocianów w Libanie” skierowana do społeczeństwa libańskiego, którą stowarzyszenie podjęło we współpracy z ambasadą polską w Bejrucie, Ministerstwem Środowiska Libanu, organizacjami pozarządowymi i osobami prywatnymi.