Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych MGIEŁKA

Forma prawna: Stowarzyszenie – Nr KRS 0000471621, Data wpisu do rejestru: 14.12.2010 r.

Siedziba:  Żelków Kolonia, ul. Akacjowa 35, 08-110 Siedlce

Kontakt: tel. 692280353, e-mail: stowarzyszenie.mgielka@wp.pl

Prezes: Elżbieta Karpik

Najważniejsze zakresy działania: edukacja, młodzież, współpraca ze środowiskiem.

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych MGIEŁKA jest organizatorem pikników integracyjnych „Jesteśmy tacy sami”. W 2016 r. odbyła się trzecia tego typu impreza. W 2014 i 2015 roku przesdsięwzięcie było objęte dofinansowaniem przez FIO w ramach projektu „W grupie siła”.

Ponadto Stowarzyszenie skupia swoją działalność na wsparciu dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, organizując różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne, m.in.: zajęcia z hipoterapii i biofeedback (dofinansowanie Gmina Siedlce), nauka pływania – „Pływać każdy może” (dofinansowanie powiat siedlecki) i „Jak ryba w wodzie” (dofinansowanie Gmina Siedlce).

Ponadto Stowarzyszenie organizowało wakacyjne zajęcia dla dzieci: „Po uśmiech w wakacje” – świetlice środowiskowe (dofinansowanie Gmina Siedlce) i półkolonie „Na przekór wszystkim” (dofinansowanie z PFRON).