Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie

Forma prawna: Stowarzyszenie – Nr KRS 0000217351 Rok powstania: 1976, Data wpisu do rejestru: 30.09. 2004 r.

Siedziba: Nowe Iganie ul. Siedlecka 49, 08-110 Siedlce

Adres koresp.: ul. Kazimierzowska 23, 08-110 Siedlce

Kontakt:  tel./fax: 25 633 95 08  e-mail: wlksi@wp.pl               www.wlksi.siedlce.pl

Prezes: Adam Próchnicki

Najważniejsze zakresy działania: sport i rekreacja, młodzież.

Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie w 2016 roku obchodzi 40-Lecie swojego istnienia. Klub skupia 244 członków.

WLKS prowadzi działalność szkoleniową w sekcjach: podnoszenia ciężarów, lekkoatletycznej, zapasów i sumo. Działa również na rzecz popularyzacji sportu, organizując na terenie powiatu siedleckiego sekcje podnoszenia ciężarów w Borkach-Kosach, zapasów w Borkach-Wyrkach, Pruszynie, Stoku Lackim, Nowych Iganiach i Żelkowie.

Wielu wychowanków Klubu to mieszkańcy powiatu siedleckiego.

Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Iganie Nowe jest organizatorem cyklicznych zawodów sportowych:

• Mistrzostwa Powiatu w Zapasach i Podnoszeniu Ciężarów;
  • Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Tadeusza i Zygmunta Strus;
  • Międzynarodowy Turniej im. J.Hawrylewicza w Podnoszeniu Ciężarów;
  • Międzynarodowy turniej im. E. Bryzka w Podnoszeniu Ciężarów;
  • Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka.