Ruszył Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse”

Rozpoczął się nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym –  organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.

16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Po raz pierwszy regionalnym operatorem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl), które udziela wsparcia informacyjnego i doradczego przy tworzeniu wniosków do konkursu.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania nie tylko będzie rozwijać umiejętności społeczne, ale również swoje pasje i zainteresowania. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Szanse aktywnego i samodzielnego nastolatka na życiowy sukces wzrastają bez względu na wielkość miejscowości, z której pochodzi. Młodzi z małych miejscowości muszą poczuć się ważni i zauważeni. Muszą poczuć, że ich życie może zależeć od nich samych i do tego może być pasjonujące!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.stopa.org.pl.

Zapraszamy na spotkania informacyjne, których harmonogram jest aktualizowany na bieżąco: http://stopa.org.pl/news/2016-08/spotkania-informacyjne-poświęcone-regionalnemu-konkursowi-grantowemu-„równać-szanse

Zapraszamy po dodatkowe informacje:

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA

Iwona Olkowicz, koordynatorka RKG „Równać Szanse”

iwona@stopa.org.pl, 608-305-766, skype: iwona.olkowicz

Paweł Wilk, doradca RKG „Równać Szanse”

Pawelwilk8@o2.pl, 796-538-105