Wakacyjna Akcja Caritas 2016

Już po raz drugi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach zleca Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach realizacji zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej organizację letniego wypoczynku dla 20 dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Siedleckiego w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2016”.Wypoczynek odbędzie się w Zakopanem w terminie od 4 lipca do 13 lipca br.

Celem realizacji zadania będzie zorganizowanie atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku w górach, integracja grupy, prowadzenie atrakcyjnego programu kolonijnego oraz stworzenie dzieciom szansy oderwania się od codzienności, od środowiska w którym żyją, umocnienie ich pozycji w grupie rówieśniczej, a co za tym idzie wzmocnienie własnej wartości. Realizowane będą zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowo – rekreacyjne, ogniska, występy regionalnych zespołów oraz grupowe zabawy integracyjne.

Uczestnicy wypoczynku wezmą udział w wycieczkach górskich z przewodnikiem, zwiedzaniu Zakopanego, Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego np. Sarniej Skały, Kasprowego Wierchu, Doliny Kościeliskiej, Gubałówki oraz najbliższej okolicy.

Podczas wypoczynku dzieci będą miały zapewniony transport, wyżywienie, zakwaterowanie, materiały dydaktyczne, upominki.

Dzieciom życzymy udanego wypoczynku.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach

Sporządziła: