XVIII sesja Rady Powiatu

W dniu 24 czerwca 2016 roku (piątek) o godz. 13.00 w Sali 107 Starostwa Powiatowego w Siedlcach odbędzie się XVIII Sesja zwyczajna Rady Powiatu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Wnioski do porządku obrad.
  3. Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”.
  4. Podsumowanie Powiatowych Mistrzostw Wiejskich Szkół Podstawowych i Powiatowej Gimnazjady Ludowych Zespołów Sportowych.
  5. Przyjęcie protokołu z XVII Sesji Rady Powiatu.
  6. Przyjęcie sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu.
  7. Przyjęcie „Informacji o działalności Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa na obszarze Powiatu Siedleckiego w 2015 roku”.
  8. Przyjęcie „Informacji o działalności Związku Spółek Wodnych w Siedlcach w 2015 roku”.
  9. Przyjęcie „Informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego na obszarze Powiatu Siedleckiego w 2015 roku”.
  10. Przyjęcie „Informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na obszarze Powiatu Siedleckiego w 2015 roku”.
  11. Przyjęcie „Informacji o przebiegu akcji zimowej na drogach w Powiecie Siedleckim w okresie 2015/2016 ”.
  12. Przyjęcie „Oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2015 dla Powiatu Siedleckiego ”.
  13. Przyjęcie „Sprawozdania z realizacji „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego powiatu siedleckiego ” w roku 2015.
  14. Przyjęcie „Sprawozdania z wykonania planu finansowego za 2015 rok samorządowej instytucji kultury pn.: „Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach”.
  15. Przyjęcie „Informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Siedleckiego na lata 2014 – 2018 za 2015 rok”.
  16. Podjęcie Uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia rocznego „Sprawozdania finansowego Powiatu Siedleckiego za rok 2015” wraz ze „Sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 rok”.
  17. Przyjęcie „Informacji o stanie mienia Powiatu Siedleckiego za 2015 rok”.
  18. Podjęcie Uchwały w sprawie zatwierdzenia skonsolidowanego bilansu Powiatu Siedleckiego za 2015 rok.
  19. Podjęcie Uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Siedlcach absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.
  20. Podjęcie Uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w planie zadaniowym i finansowym realizowanych przez Powiat Siedlecki zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2016 roku.
  21. Podjęcie Uchwały w sprawie powierzenia Gminie Zbuczyn zadań powiatu z zakresu dróg powiatowych.
  22. Podjęcie Uchwały w sprawie powierzenia Gminie Siedlce zadania powiatu z zakresu dróg powiatowych.
  23. Podjęcie Uchwały w sprawie powierzenia gminom z terenu powiatu siedleckiego zadania powiatu z zakresu letniego utrzymania dróg powiatowych.
  24. Podjęcie Uchwały w sprawie zwolnienia rodziców z opłat za świadczenia udzielane w publicznym przedszkolu prowadzonym przez powiat siedlecki.
  25. Podjęcie Uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Planu inwestycyjnego dla subregionu siedleckiego objętego Obszarem Strategicznej Interwencji problemowym pn. „Utworzenie Zintegrowanego Wielofunkcyjnego Węzła Wymiany Pasażerskiej
    w Siedlcach oraz rozbudowa i modernizacja powiązanego z nim układu komunikacyjnego miasta subregionu siedleckiego”.
  26. Podjęcie Uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Siedleckiego na lata 2016 – 2019.
  27. Podjęcie Uchwały w sprawie dokonania zmian w Uchwale Budżetowej na 2016 rok Powiatu Siedleckiego.
  28. Podjęcie Uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Siedleckiego na lata 2016 – 2019 z perspektywą na lata 2020 – 2023” .
  29. Podjęcie Uchwały w sprawie ustalenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu powiatu siedleckiego na finansowanie lub dofinansowanie działań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
  30. Podjęcie Uchwały w sprawie uznania się za organ niewłaściwy do rozpatrzenia skargi i przekazania skargi organowi właściwemu.
  31. Informacja Przewodniczącego Rady.
  32. Interpelacje i zapytania Radnych.
  33. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady