Wydział Komunikacji po nowemu

Osoby załatwiające sprawy związane z rejestracją pojazdów lub odebraniem prawa jazdy, pod koniec 2015 roku i na początku roku 2016, napotkały pewne utrudnienia, ponieważ trwał remont pomieszczeń Wydziału Komunikacji w Starostowie Powiatowym w Siedlcach.

Obecnie, po gruntownym remoncie i organizacyjnej zmianie, Wydział Komunikacji wrócił na parter budynku przy ulicy Piłsudskiego 40.

Efektem wykonanych prac jest nie tylko powiększona i przestronna poczekalnia, ale co najważniejsze nowoczesny system obsługi klientów. Obecnie jest to 5 stanowisk, 4 przeznaczone do rejestracji pojazdów i zmian w dokumentach oraz jedno do wydawania praw jazdy. Doświadczenia lat ubiegłych pokazały, że warunki oczekiwania na dokumenty były uciążliwe. Długie kolejki i znaczny czas oczekiwania powodowały zdenerwowanie i niezadowolenie mieszkańców.

Dziś wszyscy, którzy chcą zarejestrować pojazd, odebrać lub złożyć dokumenty, korzystają z elektronicznego systemu kolejkowego. „Biletomat” z elektronicznym wyświetlaczem umieszczony został w poczekalni. Dzięki temu możemy na bieżąco obserwować na ekranie liczbę osób oczekujących oraz numer zarezerwowanego stanowiska. Nowością i znacznym ułatwieniem jest również możliwość rezerwacji terminu załatwienia sprawy przez Internet. Specjalna aplikacja dostępne na stronie internetowej powiatu w zakładce „ZAREZERWUJ WIZYTĘ W WYDZIALE KOMUNIKACJI” pozwala na wybór najdogodniejszego terminu ( dnia i godziny), z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Osoba rezerwująca kolejkę on-line powinna przyjść co najmniej 5 minut przed zarezerwowanym czasem wizyty oraz posiadać wypełniony formularz wniosku i komplet dokumentów wymaganych przy realizacji danej sprawy.

Wprowadzone zmiany poprawiły funkcjonowanie wydziału, pozwoliły skrócić czas załatwiania urzędowych spraw oraz przede wszystkim podniosły komfort obsługi naszych klientów.

Sporządził:
Radosław Strzaliński