Regionalny System Ostrzegania

Komunikat (ostrzeżenie) generowany jest przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych oraz darmowe SMS (tylko najważniejsze komunikaty).

1 lipca 2015 r. uruchomione zostały wszystkie funkcjonalności przewidziane dla RSO – przede wszystkim funkcja powiadamiania poprzez SMS, ale nie tylko, bo również od 1 lipca system obejmuje wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej, czyli: TVP 1, TVP 2, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Komunikaty pojawiają się na ekranie telewizora w formie napisów. W zwięzły sposób informują i odsyłają do szczegółów, np. umieszczonych na konkretnej stronie telegazety. W telewizorach dostosowanych do potrzeb telewizji hybrydowej (tj. łączącej telewizję z internetem) istnieje możliwość przejścia na stronę oferującą np. filmową informację dotyczącą zagrożenia.

Bezpłatna aplikacja mobilna RSO (platformy: Android, Ios, WindowsPhone umożliwia dostęp do komunikatów generowanych na terenie całego kraju.

aplikacja na system Android – pobierz

aplikacja na system Apple-IOS – pobierz

aplikacja na system Windows Phone – pobierz

Więcej informacji pod adresem:

Sporządził: Paweł Brodzik
Wydział Zarządzania Kryzysowego