Wystawa malarstwa artystki Krystyny Bachanek pt. „Sentymentalne Powroty”

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach – ośrodek kultury powiatu siedleckiego jest organizatorem wystawy malarstwa artystki Krystyny Bachanek pt. „Sentymentalne Powroty”. Wernisaż wystawy, na której pokazane zostaną pejzaże mazowieckie i tematyka morska, odbędzie się w „Reymontówce” w Chlewiskach 19 czerwca 2015 r. o godz. 18.00.

Obraz Krystyny Bachanek

W czasie wernisażu wystąpią zespoły folklorystyczne z gminy Wodynie.
Kuratorem Wystawy jest Ryszard Nowaczewski.
Wystawę można będzie oglądać w Reymontówce przez miesiąc. Serdecznie zapraszamy.

Krystyna Bachanek

Krystyna Bachanek – pedagog, plastyk, społecznik. Urodzona w 1939 roku w Kamieńcu gm. Wodynie, z domu Wysocka. Absolwentka Liceum Pedagogicznego w Siedlcach i Studium Plastycznego oraz Instytutu Kształcenia Nauczycieli w Warszawie. Dyplomy u Profesorów Tibora Csorby i Marii Uśpieńskiej. Obecnie mieszka w Warszawie. Od 30 lat uczy rysunku i historii sztuki. Od 24 lat prowadzi prywatną pracownię malarstwa. Do tej pory otacza opieką artystyczną Grupę „Młodych Talentów”, biorących udział w międzynarodowych konkursach organizowanych przez Joannę Fabisiak – przewodniczącą Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Jest założycielką grup twórczych „P -90” dla nauczycieli oraz „Kontrasty”. Organizuje plenery, wystawy, pisze poezje, fotografuje. Wielokrotnie odznaczana i nagradzana za swoje obrazy i działalność społeczną. Prace Krystyny Bachanek znajdują się w muzeach w Polsce i za granicą (m.ni. W Watykanie), kościołach. Jest miłośnikiem polskiej poezji, maluje do wierszy Marii Jasnorzewskiej – Pawlikowskiej i ilustruje książki.

Sporządziła: Anna Kaźmierczak – Sołoducha
Wydział Spraw Społecznych i Promocji