Zwycięzcy powiatowego etapu turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Pan Dariusz Stopa – Starosta Siedlecki spotkał się 10 czerwca br. z drużyną Szkoły Podstawowej w Zbuczynie, zwycięzców powiatowego etapu turnieju BRD, która reprezentowała powiat siedlecki w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zwycięska drużyna – SP w Zbuczynie razem ze Starostą i Wicestarostą

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Anna Góral – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie oraz Pan Jarosław Soszyński – nauczyciel i opiekun drużyny.

Pan Starosta pogratulował uczniom wiedzy i doskonałych wyników w rywalizacji na etapie wojewódzkim Turnieju. Podziękował również opiekunowi drużyny. Podstawowa wiedza o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest szczególnie ważna przy zwiększającej się stale liczbie pojazdów na naszych drogach, a umiejętność udzielania pierwszej pomocy staje się w tym kontekście szczególnie istotna. Dlatego tak ważne jest zainteresowanie młodych ludzi tymi zagadnieniami i ich udział w Turnieju, którego głównym celem jest właśnie poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Sporządził: Stanisław Biardzki
Wydział Spraw Społecznych i Promocji