Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Skórcu odbyły się powiatowe eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach oraz jako gospodarze turnieju: Gmina Skórzec i Szkoła Podstawowa w Skórcu.

Głównym celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny reprezentujące 21 szkół podstawowych oraz trzyosobowe z 15 gimnazjów. Uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu znajomości przepisów o ruchu drogowym. Następnie po 5 najlepszych zespołów wzięło udział w części praktycznej, polegającej na pokonaniu rowerem toru przeszkód.

Nagrody laureatom wręczyli: Michał Okniński – Wicestarosta Siedlecki, Jacek Kobyliński – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, Stanisław Kaliński – Wójt Gminy Skórzec oraz Janusz Cabaj – Komenda Miejska Policji w Siedlcach.
Ze strony Starostwa Powiatowego w Siedlcach Turniej prowadził Andrzej Rymuza – Sekretarz Powiatu.

Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

w grupie szkół podstawowych:
I miejsce – drużyna SP w Zbuczynie w składzie:
1. Anna Borkowska
2. Weronika Biardzka
3. Dawid Perka
4. Szymon Krasuski

II miejsce – drużyna SP w Domanicach Kolonii w składzie:
1. Karolina Grzyb
2. Aleksandra Zubek
3. Przemysław Wielgosz
4. Stanisław Bareja

III miejsce – drużyna SP w Białkach w składzie:
1. Weronika Jastrzębska
2. Laura Dąbrowska
3. Michał Borkowski
4. Filip Izdebski

w grupie szkół gimnazjalnych:
I miejsce – drużyna PG w Zbuczynie w składzie:
1. Kamila Jasińska
2. Tomasz Brodzik
3. Łukasz Turski

II miejsce – drużyna PG w Białkach w składzie:
1. Bartosz Gawron
2. Jakub Pióro
3. Jarosław Rojek

III miejsce – drużyna PG w Wodyniach:
1. Mateusz Pietrasik
2. Karol Pietrasik
3. Marcin Stosio

Zwycięzcy będą reprezentować powiat siedlecki podczas etapu rejonowego Turnieju BwRD, który odbędzie się 12 i 14 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach.