184 rocznica Bitwy Pod Iganiami

W dniu 10 kwietnia br. pod Pomnikiem w Nowych Iganiach, odbyły się uroczystości upamiętniające 184-tą rocznicę zwycięskiej bitwy, stoczonej przez wojska polskie z korpusem rosyjskim 10 kwietnia 1831r. Organizatorem uroczystości był Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach.

W obchodach wzięli udział reprezentanci Powiatu Siedleckiego: Pan Dariusz Stopa – Starosta Siedlecki oraz Pan Andrzej Rymuza – Sekretarz Powiatu. Starosta Siedlecki, podziękował zebranym reprezentantom środowiska kombatanckiego oraz Dyrekcji Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach za kultywowanie pamięci o ofiarach poniesionych w obronie ojczyzny oraz krzewienie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów przez delegacje władz samorządowych, środowisk kombatanckich, wojskowych, Harcerzy, zastępów OSP Gminy Siedlce oraz młodzieży szkolnej.