XI Konkurs Recytatorski Dla Gimnazjalistów „Między Wierszami”

26 marca 2015 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, odbyły się Eliminacje Powiatowe XI Konkursu Recytatorskiego Dla Gimnazjalistów „Między Wierszami”. W Konkursie wzięło udział dwudziestu sześciu, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, reprezentantów gimnazjów z terenu powiatu siedleckiego: Gimnazjum w Mordach, Gimnazjum w Mokobodach, Gimnazjum w Zbuczynie, Gimnazjum w Strzale, Gimnazjum w Nowych Iganiach, Gimnazjum w Przesmykach, Gimnazjum w Kotuniu, Gimnazjum w Stoku Lackim, Gimnazjum w Suchożebrach, Gimnazjum w Bojmiu.

Jury w składzie: Halina Tunkiewicz, Dorota Todorska, Anna Kaźmierczak-Sołoducha po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia.

Laureaci Konkursu:

• Marlena Radzka z Gimnazjum w Nowych Iganiach,
  • Karolina Ostas z Gimnazjum w Strzale,
  • Marta Barczak z Gimnazjum w Strzale,
  • Mariusz Maciejewicz z Gimnazjum w Kotuniu.

Zwycięzcy Eliminacji Powiatowych wezmą udział w finale Konkursu, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.
Jury wysoko oceniło poziom przygotowania uczestników konkursu i dodatkowo przyznało 4 wyróżnienia, które otrzymały następujące uczennice:
Wiktoria Prokurat z Gimnazjum w Kotuniu, Natalia Wąsowska z Gimnazjum w Mordach, Angelika Chmielewska z Gimnazjum w Strzale oraz Weronika Ługowska z Gimnazjum w Zbuczynie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni pamiątkowe książki. Laureaci konkursu otrzymali ponadto nagrodę specjalną – przyznaną przez Starostę Siedleckiego Dariusza Stopę w postaci udziału w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych organizowanych w okresie wakacyjnym (w dn. 28 czerwca – 5 lipca br.) w „Reymontówce” w Chlewiskach. Międzynarodowe Warsztaty Teatralne są organizowane co roku przez Powiat Siedlecki oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka”. Uczestniczy w nich również młodzież z zaprzyjaźnionych z Powiatem Siedleckim samorządów z Francji i Niemiec. Jest to okazja do doskonałej zabawy i rozwijania umiejętności artystycznych w międzynarodowym środowisku.