Mistrzostwa Polski Juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach styl wolny

W dniu 14.03.2015 r. w hali sportowej ARMS przy ul. B. Prusa 6 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach styl wolny.
Organizatorem zawodów był Polski Związek Zapaśniczy i Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce – Nowe Iganie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach i Gminą Siedlce. Pracami Komitetu Organizacyjnego kierował pan Piotr Nowak.

W poszczególnych kategoriach wiekowych w zawodach uczestniczyły:

• w Mistrzostwach Polski 71 juniorek z 32 klubów z całej Polski,
  • w Pucharze Polski 144 kadetki z 49 klubów z całej Polski.

Podczas zmagań obywających się w Siedlcach mieliśmy możliwość oglądania wspaniałych walk młodych utalentowanych zapaśniczek m.in.:
Aleksandry Wólczyńskiej zawodniczki klubu LUKS SUPLES KRAŚNIK, która w swojej krótkiej karierze zapaśniczej zdobyła takie tytuły jak: Mistrzyni Europy Kadetek 2014 r., V-ce Mistrzyni Świata Kadatek 2013 r., Brązowa Medalistka Mistrzostw Świata w 2014 r., V-ce Mistrzyni Europy w 2013 r.;
Natalii Strzałek zawodniczki klubu – ZKS „SLAVIA” RUDA ŚLĄSKA, która w swojej krótkiej karierze zapaśniczej zdobyła takie tytuły, jak: Brązowa Medalistka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014 r., Srebrna Medalistka Mistrzostw Świata w 2014 r., Brązowa Medalistka Mistrzostw Europy w 2014 r.
Zawodniczka WLKS Siedlce – Nowe Iganie Paulina Olko zdobyła srebrny medal w Pucharze Polski w kategorii 40 kg. Pozostałe startujące: Katarzyna Pachnik, Eliza Urban, Magdalena Kisielińska zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.