XIII edycja Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „LORELEY”

W sobotę 14 marca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, odbyła się XIII edycja etapu regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „LORELEY”.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział w Siedlcach. Odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i regionalnym. W etapie regionalnym wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu byłego województwa siedleckiego.

Podczas uroczystego finału Starosta Siedlecki – Dariusz Stopa, przekazał laureatom informację o głównej nagrodzie: dzięki wieloletniej współpracy Powiatu Siedleckiego z Powiatem Oberhavel troje laureatów Konkursu będzie przez kilka dni gośćmi strony niemieckiej. Nagroda przewiduje również wycieczkę do Berlina.
Starosta Siedlecki pogratulował Laureatom umiejętności językowych oraz podziękował organizatorom za inicjatywę przeprowadzenia Konkursu.