Wigilia w „Reymontówce”

Tradycyjnie, jak od 15 lat w dniu 18 grudnia w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach spotkali się przedstawiciele 50 rodzin ubogich, potrzebujących pomocy i osoby samotne z terenu powiatu siedleckiego na wieczerzy wigilijnej, by wspólnie zasiąść do świątecznego stołu.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili także: Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Żeliszewie Ks. Sławomir Sulej , Wicestarosta Powiatu Siedleckiego – Józefa Rychlik, Radny Powiatu Siedleckiego Bartłomiej Kurkus, Przewodnicząca Rady Gminy Kotuń Teresa Bruśniak, Wójt Gminy Kotuń – Grzegorz Góral i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotuniu z Panią Grażyną Rybak.

Przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd i pieśni wigilijnych w wykonaniu Julii Jaroszczyk, Dominiki Kosieradzkiej, Dominika Bobryka i Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie najlepsze życzenia.

Dla najmłodszych gości spotkania przygotowano konkursy i zabawy z udziałem Mikołaja. Na koniec wieczerzy rodziny otrzymały paczki świąteczne.

Wigilia mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób z naszego regionu. Dziękujemy zatem za dobre serce tym wszystkim, którzy wsparli materialnie lub rzeczowo przygotowanie tego przedsięwzięcia, zarówno osobom prywatnym, jak również firmom, bo to właśnie od ich ofiarności i hojności zależy zakres i skala pomocy jakiej możemy udzielić najbardziej potrzebującym.

Opracował:
Wydział Spraw Społecznych i Promocji