Kolejny samochód dla Powiatu Siedleckiego za 1 Euro od zaprzyjaźnionego Powiatu Oberhavel z Niemiec

30 października 2014 roku nasz samorząd pozyskał samochód ratownictwa medycznego za symboliczne 1 Euro od Powiatu Oberhavel z Niemiec. Przekazanie samochodu odbyło się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Siedlcach. Kluczyki Staroście Siedleckiemu -Zygmuntowi Wielogórskiemu, przekazał Karsten Peter Schröder – Przewodniczący Rady Powiatu Oberhavel.

To już 10 auto, które trafiło do powiatu dzięki współpracy między samorządami. Kooperacja naszych powiatów trwa od 12 lat, natomiast pozyskiwane w ramach współpracy samochody to praktyka odbywająca się od 2006 roku. Pojazdy trafiają do Straży Pożarnej, do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach oraz Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Tym razem samochód przekazano do służby na rzecz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
Starosta Siedlecki- Zygmunt Wielogórski wręczył kluczyki Prezesowi Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach – Marcinowi Kulickiemu. W uroczystym przekazaniu samochodu uczestniczył także Dariusz Młynarczyk- Członek Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach oraz Stefan Jeznach Dyrektor ds. Medycznych Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
Powiat Oberhavel reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Karsten Peter Schröder oraz Pan Lutz Tornow – członek Rady Powiatu.

Starosta Siedlecki oraz przedstawiciele szpitala nie kryli zadowolenia z kolejnej, wymiernej korzyści, wynikającej z prowadzonej współpracy z samorządem niemieckim. To trzeci samochód przekazany do siedleckiego szpitala. Będzie wykorzystywany do przewozu pacjentów. Kolejne auto z pewnością zwiększy możliwości szybszego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Niech jak najlepiej służy naszej społeczności.

Opracowała: A. Kaźmierczak-Sołoducha
Wydział Spraw Społecznych i Promocji