XV Powiatowy Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca br., już po raz piętnasty w DPT „Reymontówka” w Chlewiskach odbył się Powiatowy Dzień Dziecka.
Organizatorami imprezy byli: Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Siedlcach oraz Starostwo Powiatowe w Siedlcach.

W programie imprezy znalazły się imprezy sportowo – rekreacyjne o Puchar Starosty Siedleckiego na najbardziej usportowioną szkołę (turniej piłki nożnej, konkurs rzutu lotką do tarczy, przeciąganie liny), konkursy indywidualne oraz występy zespołów tanecznych „Alicja” ze Skórca oraz „Activ Dance” z Gręzowa.

Młodzież brała również udział w konkursach ze znajomości przepisów o ruchu drogowym poprowadzonych prze z Pana Jerzego Chmielińskiego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

W imprezie udział wzięło ok. 400 dzieci i młodzieży wraz z opiekunkami z 16 gimnazjów z terenu Powiatu Siedleckiego.
Puchary oraz medale zawodnikom wręczyli Andrzej Rymuza – sekretarz Powiatu Siedleckiego oraz Kazimierz Sitkiewicz – Wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Siedlcach.

W turnieju gimnazjów o Puchar Starosty Siedleckiego, na najbardziej usportowioną szkołę, I miejsce zajęło gimnazjum w Suchożebrach, II miejsce – gimnazjum w Mordach, a III miejsce – gimnazjum w Mokobodach.

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Opracowała:
Monika Kowalewska