Gimnazjalna Liga Rugby Tag w powiecie siedleckim

Gimnazjaliści z Paprotni wygrywając finałowy turniej w Strzale zostali nowymi mistrzami Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag Powiatu Siedleckiego, rozgrywek prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy i Miejski Klub Rugby.

Cztery gimnazja walczyły o punkty w Turnieju Finałowym z zachowaniem dorobku z eliminacji. W ostatnim turnieju punkty liczone były podwójnie więc każdy scenariusz był możliwy. Jak się okazało decydującym o zwycięstwie meczem, był pojedynek drużyn z Paprotni oraz Igań Nowych zakończony wynikiem 2:1.

Puchary, medale i nagrody indywidualne wręczali: Andrzej Rymuza, sekretarz Powiatu Siedleckiego i Grzegorz Pliszka, wiceprezes Miejskiego Klubu Rugby. Fundatorem nagród był samorząd Powiatu Siedleckiego.

Wyniki:

• Gimnazjum Pruszyn – Gimnazjum Strzała 1:1
  • Gimnazjum Iganie Nowe – Gimnazjum Paprotnia 1:2
  • Gimnazjum Strzała – Gimnazjum Iganie Nowe 3:4
  • Gimnazjum Pruszyn – Gimnazjum Paprotnia 1:11
  • Gimnazjum Strzała – Gimnazjum Paprotnia 3:1
  • Gimnazjum Iganie Nowe – Gimnazjum Pruszyn 9:3

Klasyfikacja turnieju finałowego:

1. Gimnazjum Paprotnia, trener Ireneusz Miroński, prowadzący Radosław Liczewski
  2. Gimnazjum Iganie Nowe, trener Piotr Szkop
  3. Gimnazjum Strzała, trener Krzysztof Rusinek
  4. Gimnazjum Pruszyn, trener Tomasz Borkowski

Klasyfikacja Ligi 2013/2014:

1. Gimnazjum Paprotnia,
  2. Gimnazjum Iganie Nowe,
  3. Gimnazjum Pruszyn,
  4. Gimnazjum Strzała,
  5. Gimnazjum Stok Lacki

Materiał na podstawie informacji Miejskiego Klubu Rugby w Siedlcach.