Nagrody Starosty Siedleckiego za 2013 rok wręczone

Podczas sesji Rady Powiatu w Siedlcach w dniu 30 kwietnia 2014 r. zostały wręczone nagrody Starosty Siedleckiego za 2013 rok, dla wybitnych osobistości z powiatu siedleckiego, które wyróżniły się w działalności na rzecz lokalnej społeczności. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach.

Laureatem nagrody w dziedzinie działalności społecznej, samorządowej i ofiarności w służbie publicznej za 2013 rok, została Pani Elżbieta Łastowska – mieszkanka gminy Skórzec. Laureatka jest inicjatorem i Prezesem Skórzeckiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, członkiem Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz pełni funkcję Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skórcu.

W dziedzinie działalności gospodarczej laureatem za 2013 rok została Pani Halina Komar. Pani Halina Komar od 1989 roku prowadzi gospodarstwo rolne w Kownaciskach gmina Suchożebry. Zajmuje się uprawą pieczarek, uprawą zbóż, a także prowadzi hodowlę danieli i jeleni. Gospodarstwo zatrudnia 150 osób. W imieniu laureatki nagrodę odebrał syn Przemysław.

Opracowała : Anna Kaźmierczak-Sołoducha
Wydział Spraw Społecznych i Promocji