Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Krzesku-Królowa Niwa

W bieżącym roku Dzień Ziemi przypada we wtorek 22 kwietnia, bezpośrednio po Świętach Wielkanocnych, w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych. Dlatego też wyjątkowo wcześniej uczniowie Zespołu Szkół w Krzesku-Królowa Niwa postanowili podjąć działania mające na celu uświadomienie roli i wpływu środowiska na życie człowieka

Jednym z działań była akcja, jaką przeprowadzono w dniu 9 kwietnia 2014 r., polegająca na uprzątnięciu najbardziej zaśmieconych poboczy dróg w okolicy swojej miejscowości. Pod opieką wychowawców, klasy szóste szkoły podstawowej oraz klasy pierwsze i druga gimnazjum wyruszyły na trzy odcinki dróg powiatowych: Krzesk – Próchenki, Krzesk – Krzesk-Majątek – Kośmidry oraz drogę od trasy E2 do miejscowości Tęczki. Oprócz ogromnych ilości opakowań szklanych i plastikowych – butelek, znaleziono m.in. dwa telewizory. Następnie uczniowie udali się na wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, które otrzymali od miejscowego przedsiębiorcy oraz dyrektora szkoły.

Uczniom i wychowawcom należą się podziękowania za ten wspaniały gest, jak również za zapewnienie transportu i zwiezienie wszystkich zebranych śmieci w jedno miejsce na placu szkolnym, skąd zostaną zabrane przez firmę zajmującą się ich odbiorem na terenie gminy Zbuczyn.

Materiał przekazany przez Zespół Szkół w Krzesku-Królowa Niwa.

Sporządził: Andrzej Rymuza